Kesätyöntekijöiden haku avoinna!

22.2.2024

Tuusulan Palloseura on perinteisesti työllistänyt nuoria, varsinkin kesällä, erilaisissa tehtävissä, ja niin myös tänä vuonna!  Tuusulan Palloseura tarjoaa kesätöitä ja muita tehtäviä nuorille, alkaen 2009 syntyneistä. Tehtävissä menestymisessä etua on omasta jalkapallo- ja liikuntataustasta, kokemuksesta ryhmässä toimimisesta, lasten kanssa toimimisesta sekä hyvistä tiimityötaidoista.

Laitathan rohkeasti hakemuksen!

Töitä on tarjolla mm:

  • TuPS Jalkapalloleirillä 3.-7.6.2024 
  • Akatemiavalmentajana joukkueissa, ympäri vuoden
  • Ohjaajana aloittavassa ikäluokassa
  • Lisäksi meillä on tarjolla pelinohjaajille pelinohjauksia, jos olet näistä kiinnostunut, etkä vielä ole ringissä mukana, laita viestiä Tanjalle tanja@tups.fi (2012- syntyneille pelinohjaajakoulutus tulossa myöhemmin keväällä, tästä infoa erikseen)
     

Akatemiavalmentajia joukkueisiin tarvitsemme ympäri vuoden, aloitus voi olla jo nyt hyvin piankin.

  • Akatemiavalmentaja osallistuu joukkueen valmentamiseen yhdessä muun valmennustiimin kanssa, annettujen valmennussuunnitelmien pohjalta. Kokemuksen karttuessa akatemiavalmentajalla on mahdollisuus osallistua myös pelien valmentamiseen. Akatemiavalmentajille tarjotaan mahdollisuus osallistua seuran valmennuskoulutuksiin.

Aloittavan ikäluokan ohjaajien tarve on touko/kesäkuussa, sekä elo/syyskuussa.

  • Ohjaajat aloittavassa ikäluokassa ohjaavat aloittavan ikäluokan (2019 syntyneet) pelaajia seuran päätoimisen työntekijän ohjeistuksen ja suunnitelman mukaan. Ohjaajan tehtävästä on sujuvaa jatkaa akatemiavalmentajaksi.

Kerrothan hakemuksella myös mikäli sinulla on erityisosaamista, esimerkiksi keittiötöihin tai vaikka valokuvaukseen!

Liitä hakemukseen myös vapamuotoinen hakemus ja/tai CV PDF-muodossa.

Hakemus liitteineen jätetään tämän linkin kautta, 31.3. mennessä -> hakemukseen.


Valittuihin työntekijöihin pyritään olemaan yhteydessä viimeistään toukokuun alkupäivinä.


Lisätiedot 

Tanja Kitinoja 0413199502 tanja@tups.fi