Johtokunta / Toimihenkilöt

Johtokunta ja vastuualueet kaudella 2019, 
päivitetty 26.12.2018

Nimi:Sähköposti:Päävastuualue(-et):
Varsinaiset jäsenet

Sami Varonensami@tups.fiPuheenjohtaja, sidosryhmäyhteistyö, seuratrategia,  laatujärjestelmä
Jarmo Kumpulainenjarmo@tups.fiVarapuheenjohtaja,  varainhankinta, valmennuksen tuki, 
Tanja Kitinojatanja@tups.fijojo-tuki, tapahtumat, varusteet
Sanna Sihvolasanna@tups.fiseuratalous, tapahtumat, tyttö-joukkueet, varusteet
Niina Kiviniina.kivi@gmail.comTekonurmi yhtiö hallinto ja talous
Kirsi Heikurakirsi.heikura@tups.fimyClub, johtoryhmän tuki
Varajäsenet:

Pekka Pernupekka.pernu@kolumbus.fiolosuhteet, hallihanke
Anna Selkama annaselkama@gmail.com taloudentuki


Toimihenkilöt 

SeurakoordinaattoriValmennuspäällikkö Tyttökoordinaattori
Tom Turnbull-SmithHessu KarmalaAnu Rytkönen
040 5128 111050 344 9486040 840 1510
tom@tups.fihessu.karmala@tups.fianu@tups.fi
Päätehtävät: 
Seurahallinnon asiat, kilpailutoiminnan 
asiat,  Opel-liiga/seuran yhteyshenkilö, joukkueiden tuki
Päätehtävät:
Seuran valmennustoiminnan
ja pelaajakehityksen päävastuu. valmennuskoulutukset 
ja sen kehittäminen. YJ -toiminnan yhteyshenkilö




Päätehtävät:
Tyttöfutiksen kehittäminen
ja koordinointi, mv-valmennus



Tilitoimisto

Tiliala Oy / Hannu Lindroth
400 437 897
hannu.lindroth@tiliala.fi




ONGELMANRATKAISUELIN /Jäsenet
Valmennuspäällikkö / toiminnanjohtaja
Yksi jäsen johtokunnasta
Yksi jäsen valitaan tapauskohtaisesti johtokunnan toimesta