TuPS aloittaa kesäkuussa toiminnan 2016-syntyneille pojille ja tytöille maksuttomalla kokeilujaksolla

28.4.2021

Kesäkuussa alkava kokeilujakso jatkuu syyskuun loppuun asti, jonka jälkeen joukkue aloittaa toimintansa uusien toimihenkilöiden johdolla. Kokeilujakson aikana valmentajina toimivat seuran päätoimiset valmentajat ja kesätyöntekijät. Myös vanhemmat ovat tervetulleita auttamaan harjoituksissa.

Ikäluokan kokeilujaksolle ilmoittaudutaan seuran kotisivujen kautta: https://www.tups.fi/joukkueet/ilmoittaudu-mukaan/

2016-syntyneet tytöt voivat liittyä 2015-syntyneiden tyttöjen ryhmään, jossa harrastaminen on aloittavien poikien tapaan maksutonta syyskuun loppuun saakka. Tyttöjen ryhmän toiminnasta voi lukea lisää kotisivuilta: https://www.tups.fi/joukkueet/t15/ Lisätietoa tyttöjen toiminnasta Tuusulan Palloseurassa saat tyttökoordinaattori Anu Rytköseltä (anu@tups.fi)

Seuran yhteyshenkilönä toimii seurakoordinaattori Tom Turnbull-Smith (tom@tups.fi). Sekä Anu että Tom vastaavat mielellään kysymyksiin uutta ikäluokkaa koskien.

Tervetuloa futiksen pariin!